А Джурів , Джурів, Джурів
всю пам"ять мою збурив
про двійко тих шкільних юнацьких літ.
І те моє дворіччя,
суцільно романтичне,
подібне чимсь на яблун...
Зльоти туристів-краєзнавців Снятинщини відбувалися в районі регулярно. Деякий час місцем для проведення таких зльотів були околиці села Джурів, за мостом по автомобільній дорозі Джурів-Іллінці. Обширна ділянка заплави р.Рибниця в урочищі "Біля цегольні" добре підходила для облаштування наметового містечка. Тому рік у рік, на початку червня, йдучи разом із сусідськими хлопчаками до лісу по гриби. доводилося бачити велику кількість різноманітних наметів.
Наразі нікому зі старожилів невідомо, хто копав ці тунелі, кому належала ця похильня. Відомо лише, що вона дуже стара, ще з Австро-Угорського періоду. Також тут знаходилася криївка воїнів УПА, з нею пов’язана трагічна історія загибелі вояка під псевдонімом “Мандрівник”... Розказують, що раніше цими тунелями можна було пройти під пагорбом і вийти з іншої сторони, а це 300 м по прямій.
Терористи з Донбасу залякують прикарпатських школярів, які написали бійцям на фронт. Дитячу кореспонденцію вони знайшли на одному з блокпостів, який залишили наші військові. У своїх посланнях школярі написали не лише добрі слова, але й власні прізвища, адреси, номери телефонів. Бойовики виготовили 8-хвилинний відеоролик і надіслали його дітям через соцмережі. Про це йдеться у сюжеті ТСН.
Пом'яни їх, Господи! Обереги нашої пам'яті. Історико-публіцистичний нарис про учасників народно-визвольного руху із покутського села Джурова. Автор Роман Яхневич.
Митролит Іоасаф відвідав 185-літній храм у Джурові
13 жовтня, у 16-ту неділю після П'ятидесятниці, Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф відвідав Хрестовоздвиженський храм села Джурів Снятинського деканату. Цьогоріч цій мальовничій святині виповнюється 185 літ. З цієї нагоди Його Високопреосвященство очолив тут святкове богослужіння.
В українських селах розпочався масовий сезон чавлення фруктових соків, найбільше яблучного та виноградного. У прикарпатському селі Джурів — фруктів у кожного мешканця не злічити.
Хати потопають у червоних, жовтих та синіх барвах яблук, груш і слив. А ще сто років тому яблука тут були рідкістю, а тепер дерева вгинаються від фруктів. Добрий урожай!