Нд, 05.01.2025

Теми розділу
Статті про Джурів та його мешканців [55]
Цікавинки [22]
Молитви [17]
Позитив [3]
Для підняття настрою
Авторизація
Меню сайту
Міні-чат
Для ознайомлення
Наше опитування
Найкраще село Снятинського району це:
Всього відповідей: 246
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Сайт села Джурів
Код кнопки:

Головна » Статті » Статті про Джурів та його мешканців

З історії села. Футбол. Десять тисяч на сільському стадіоні!
     Чи варто казати, що зустріч викликала неймовірний інтерес серед мешканців усього регіону. Під’їзди до села були забиті різноманітним транспортом. Газети в один голос стверджували, що на новенькому сільському стадіоні, де ще навіть фарба усюди не висохла, зібралося майже 10 000 уболівальників. «Я добирався на матч зі Снятина власним ровером, – згадує наш тамтешній колега Володимир Чипига. – Притулив його до чийогось паркана і так спостерігав за грою. Людей була сила-силенна».
     Нинішній наставник снятинського «Спартака», уродженець Джурова Василь Блясецький у поєдинку 40-річної давнини подавав футболістам м’ячі. «Колос» комплектувався здебільшого приїжджими гравцями, – розповідає Василь Васильович, – з Буковини, Закарпаття, Рівненщини… Місцевих вихованців було двоє – Петро Джуган і Василь Ферлей. Тренував команду Артур Феліпович, якого запросили аж з Білорусі».
Своєю появою «Колос» завдячує голові місцевого господарства «Верховина» Мирославу Ліщуку. Власне керівництво колгоспу дбало не лише про футбол. В середині 1960-х село вже було повністю газо- і електрифіковане, зведено дитячий садок і школу… Опісля взялися за спорт (тут і досі функціонує борцівська школа).
     Усього за рік звели стадіон на 5 000 місць. Окрім двох роздягалень і душових, тут налічувалося ще 12 кімнат. Відтак навіть динамівці на чолі з Михайлом Команом були вражені побаченим. Як годиться, їх зустріли дорогими гостинцями. В складі гостей, правда, переважали дублери. Дехто з них, як-от Володимир Веремеєв чи Володимир Онищенко, згодом виросте у справжніх асів. Тодішня ж «основа» команди готувалася до кубкового двобою з «Аустрією». Гра завершилася з рахунком 3:1 на користь «Динамо». У гостей відзначилися Онищенко, Гроза і Христіан. У господарів гол престижу записав на свій рахунок капітан команди Юрій Шайкін, якому у день матчу виповнилося 24 роки.
     Джурівському «Колосу», втім, не судилося довге життя. Останнім для команди того призову став сезон-1970. Та навіть за такий короткий період вона спромоглася виграти республіканський турнір сільських колективів і представляла Україну на всесоюзному фіналі “Золотий колос”, що проходив у далекій Киргизії, де виборола 2 місце.
     Якось – так сталося – колгосп «Верховина» не встиг вчасно зібрати цукровий буряк – урожай опинився під снігом. Мирослава Ліщука звільнили з посади. А відтак не були зреалізовані нові його задуми – будівництво критого басейну і палац спорту… Стадіон простояв два десятиліття, а потім його розібрали, розтягли, як і багато інших приміщень, що лишилися у спадок від СРСР.
…В 1973-му шляхом джурівчан піде інший «Колос», з Нікополя, що на Дніпропетровщині. Усього через шість років сільська команда обійде представників більшості обласних центрів України і здобуде путівку у першу союзну лігу.

http://west-football.org.ua/news/desjat_tisjach_na_silskomu_stadioni/2009-09-03-844
Категорія: Статті про Джурів та його мешканців | Додав: Admin (16.09.2009)
Переглядів: 1041 | Теги: Футбол, Джурів | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Джурів 
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українське ділове мовлення. Календар свят