Пт, 27.12.2024

Теми розділу
Статті про Джурів та його мешканців [55]
Цікавинки [22]
Молитви [17]
Позитив [3]
Для підняття настрою
Авторизація
Меню сайту
Міні-чат
Для ознайомлення
Наше опитування
Найкраще село Снятинського району це:
Всього відповідей: 246
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Сайт села Джурів
Код кнопки:

Головна » Статті » Цікавинки

Про каву...
Близько 1 ст. РХ араби через Ємен привезли кавове дерево і почали його вирощувати на своїх землях. Саме араби почали заварювати кавові зерна у окропі і пити цей напій (за іншими версіями це почали робити турки). З арабських країн і прийшло до нас слово кава, арабською qahwa, буквально «те, що позбавляє сну».


Споживання кави швидко поширилось у арабів. Проте певний час воно було забороне: у Мецці в 1511, Каїрі в 1532, але через величезну популярність напою, заборона була анульована. Близько 1450 р. кава з'явилася у Туреччині, де у Стамбулі відкрилися перші кав'ярні (різні джерела надають різні дати між 1450 та 1560 роками).

В Європу кава потрапила у XV ст., але вживалася лише як лікувальний засіб і коштувала дуже дорого. Широке поширення кави як популярного в Європі напою почалось у Відні з 1683 і пов'язане з ім'ям україського шляхтича та козака Юрія-Франца Кульчицького. Під час облоги турками Відня у 1683 він, перевдягнувшись у турецький одяг, проніс листа про допомогу місту, за що був щиро нагороджений віденцями, у тому числі 300 мішками кави з турецького обозу. Перебуваючи в Туреччині, Юрій ознайомився із технологією приготування напою, яку вміло пристосував до смаків європейців — почав додавати до кави цукор. Так з’явилася знаменита кава по-віденськи. Згодом Юрій Кульчицький відкрив у подарованому йому будинку кав’ярню, де продавав порцію кави по крейцеру за філіжанку. За деякий час напій набув великої популярності серед віденців. Згодом, за сприяння підприємливого українця, в багатьох куточках міста почали діяти схожі заклади, а Ю. Кульчицький очолив цех продавців кави.

Кава – це тонізуючий напій. Приготувати його можна тільки з обсмажених кавових зерен, оскільки сирі зерна важко подрібнюються в порошок і погано розчиняються у воді. Також в процесі обжарювання в зернах утворюються речовини, що надають каві властивий їй приємний аромат. До речі, ви знали, що обсмажену каву довго зберігати не можна? Адже тоді вона втратить свої якості і аромат, а також смакові властивості.

Ні для кого, думаю, не є секретом, що до складу кави входить речовина під назвою кофеїн. До інших продуктів, які в більшій чи меншій кількості містять кофеїн, відносяться шоколад, какао, чай, декілька видів рослин. Кофеїн використовують при приготуванні напоїв (наприклад, кока-коли), при виробництві косметики, а також при виготовленні ліків – адже відомо, що кофеїн є стимулятором центральної нервової системи. Саме тому, до речі, лікарі не радять захоплюватися напоями, що містять кофеїн. 

Ось лише деякі властивості кави:
Хороші: кава допомагає вивести з організму токсини і розщепити жирові відкладення. Кава корисна людям, які страждають від заниженого тиску. Також вона допоможе зняти головний біль, сонливість і втому – якщо його пити в розумних межах, звичайно. Кофеїн сприяє накопиченню в організмі серотоніна – гормону щастя. Ви, напевно, чули, що для того, щоб поліпшити настрій фахівці радять з'їсти шоколадку. А ще чашка кави без цукру містить нуль калорій!

Погані: при передозуванні можуть виникнути сильні головні болі, запаморочення, нервозність. Від надмірного споживання кави страждають також і зуби – поступово вони забарвлюються в жовтий колір. До речі, давно вже помічено, що у людей, які день за днем випивають 1 або більше чашок кави, виникає залежність, схожа на наркотичну і поки людина не вип'є свою дозу кави, вона буде себе не дуже добре почувати.



 Дуже часто при покупці кави можна натрапити на підробку. Для того, щоб розпізнати неякісний товар, вам потрібно знати наступне. Як відомо, свіжі обсмажені зерна кави злегка блищать. Але знайте, що для того, щоб надати старим зернам товарного, привабливому вигляду, їх поверхню змащують маслом. Злегка потерши такі зерна в руці, ви відчуєте маслянистий наліт і характерний запах. Якщо ви все ж випадково купили прострочену каву в зернах, промийте її холодною водою і просушіть на сковорідці, безперервно помішуючи, до появи потріскування.

Буває, що вас намагаються обдурити, розбавивши дорогу «арабіку» дешевшою «робустою». Якщо ви купуєте каву в зернах, пам'ятаєте, що «арабіка» має більші зерна, ніж «робуста» і більш довгасті. Але якщо ви купуєте мелену каву, і на упаковці значиться «суміш кращих сортів» без вказівки процентного вмісту «арабіки», краще утримайтеся від покупки.

Також при покупці кави зверніть увагу на упаковку – провідні виробники кавових напоїв використовують скляні або металеві банки, пластикова упаковка зазвичай не вживається. 


Гляньте на країну-виробника – найвідоміші з них Бразилія, Колумбія, Венесуела, Еквадор, Перу, деякі країни Африки, Центральна Америка, острови Карибського моря. Якщо ви побачили якусь іншу країну – подумайте спочатку, чи вирощують взагалі там каву?
Категорія: Цікавинки | Додав: Admin (23.10.2009)
Переглядів: 2613 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Джурів 
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українське ділове мовлення. Календар свят