Нд, 01.10.2023

Теми розділу
Статті про Джурів та його мешканців [55]
Цікавинки [22]
Молитви [17]
Позитив [3]
Для підняття настрою
Авторизація
Меню сайту
Міні-чат
Для ознайомлення
Наше опитування
Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Сайт села Джурів
Код кнопки:

Головна » Статті » Цікавинки

Диво-гриб - Веселка звичайна
Веселка звичайна – це найбільш загадковий гриб наших лісів. Крім Європи, де він є найбільш розповсюджений, зустрічається також у Південній Америці, Австралії, Північному Кавказі, Сибіру, Далекому Сході. Полюбляє гриб сосняки, але росте і в мішаних та листяних лісах. В нашій місцевості гриба можна знайти під старим горішником, серед акацієвих посадок, у затіненому сосняку. Любить вологу. Коли сухе літо, найти його дуже складно.
      Молоде плодове тіло яйцевидне, деколи кулеподібне, біле чи кремове. При дозріванні перидій розривається на 2- 3 частини та залишається у вигляді вульви при основі рецептакула. Рецептакул повний, зі стінкою губчастої будови, довгасто-циліндричний, часто тонший до закінчення, білий чи жовтуватий, 12-22 см висотою, 2-4 см завтовшки. На вершині рецептакула розміщена спороносна глеба у вигляді випукло – конічної шапочки, 4-5 см висотою, з заглибленнями, вільна, з’ єднана зрецептакулом тільки на вершині. Глеба оливково-зеленуватого кольору, зверху має
плоский диск з отвором посередині.
      Дорослий гриб має сильний неприємний запах падла. Цей запах властивий всім видам ряду Фаллюсових та має для них велике біологічне значення, бо приваблює до гриба, спливаючого слизом, комах. Саме комахи, найчастіше – мухи, переносять базидіоспори, поширюючи веселку в природі.
      Хоч веселка дуже рідкісний гриб, та, разом з тим, - найбільш прославлений.
Фаллюса занесено до книги рекордів Гіннеса, як рекордсмена по росту. Саме веселка є найбільш швидкоростучим грибом на землі. Залежно від ґрунту, пори року, вологості, за 15 хвилин він виростає на 20-30 мм.
      Спочатку під листям з’являється маленький білий пуп’янок, прикріплений до землі тоненьким, як ниточка, білим корінчиком. За тиждень – два він виростає до розмірів курячого яйця. Ззовні він нагадує курячий виливок (яйце без твердої шкаралупи). Ось тобі воно починає пробиватись на поверхню і в такому стані знаходиться лише кілька годин. Ще до вечора з веселки витікає погано пахнучий слиз, а на ранок від нього залишається лише мокре місце.
       В 20 ст. веселка стала сенсацією, коли потрапила на лабораторний стіл біохіміків. Своїми цілющими властивостями вона випередила відомі японські деревні гриби шиїтаке, мейтаке, рейши. Виявилося, що її здатність виділяти леткі речовини у 3 рази більша. Її леткі речовини, так звані грибні фітонциди, мають змогу проникати у будь які віруси, руйнуючи їх структуру.
      Дослідження показало, що веселка загоює виразки кишково-шлункового тракту, лікує запальні захворювання, гіпертонію, захворювання печінки, нирок, підшлункової залози, серцево-судинні захворювання, стимулює імунну систему. Її діючі речовини здатні виводити холестерин, вбивати віруси грипу, герпесу, гепатиту і навіть СНІДу. В даний час фаллюс є найефективнішим засобом лікування онкологічних захворювань.
      Веселка містить у своєму складі полісахариди, які дійсно можуть знешкоджувати доброякісні та злоякісні пухлини. Сенсаційними стали досліди на тваринах у Токійському центрі онкології, які свідчать: невелика доза полісахариду лентінану - лише 1/2 мг на 1кг ваги - викликала повний регрес пухлини типу саркоми у 80% мишей, а доза в 1 мг/ кг повністю зупинила ріст пухлин у 100% випадків. Дослідженнями доведено, що лентінан стимулює діяльність Т-лімфоцитів, які, в свою чергу, активізують макрофаги. Саме макрофаги вбивають чужорідні клітини за допомогою ферменту перфорину. Перфорин утворює отвори у зовнішній мембрані чужорідних клітин, унаслідок чого вони гинуть.
     Гриб дивний, непередбачуваний, не завжди знайдеш його там, де раніше зустрічав. А він, раптом, з’ явиться в місцях, де раніше зупинявся перепочити і нічого не бачив. Шукають і знаходять веселку за запахом. Коли вже пощастило її знайти, то поспішайте надихатися цього «аромату», бо у веселки навіть запах цілющий.
      Офіційна онкологія позитивно ставиться до лікування грибами. Завдяки методу грибної хіміотерапії онкоклітини знищуються хімічними речовинами, а імунотерапія « збуджує» імунну систему і змушує її боротися з пухлиною.
      Препарати із веселки відомі усьому світові і єдина причина їх дефіциту - це пробеми із збиранням її в лісі, бо « приручатися» веселка не хоче.
      У центрі фунготерапії та його представництвах випускаються кілька препаратів із веселки. «ФУНГО – ШИ» Веселка- порошок – спеціально призначений для приготування спиртової та масляної настоянок. До складу препарату входить витяжка гриба. Використовується зовнішньо при різних захворюваннях суглобів, гнійних ранах, виразках різного походження. Внутрішньо настоянка використовується для лікування онкозахворювань, при хворобах шлунково-кишкового тракту та нирок.

Рис.2.1 Препарат « Фунго- Ши» веселка порошок
Image                                                 

Препарат «Фунго-Ши» Веселка з льняною олією.

До складу препарату входить льняна олія збагачена витяжкою із веселки. Препарат виготовлено за методикою, що запобігає руйнуванню полісахаридів та фітонцидів і повністю засвоюється організмом.

Рис.2.2  Препарат « Фунго-Ши» Веселка з льняною олією

 Image
Препарат « Веселка- фунгосвічки»
Застосовується при дисбактеріозах, геморої, поліпах кишечника, жіночих хворобах, онкології прямої кишки.Рис.2.3 Препарат « Веселка-фунгосвічки»
Image                        
Крем « Фунго-Ши Веселка »

Крем не має аналогів, виготовлений групою петербурзьких вчених спільно із Петербурзьким хіміко-фармакологічним інститутом. Використовується для лікування захворювань суглобів, тяжкозагоюваних ран і виразок, варикозного розширення вен, шкірних захворювань, доброякісних утворень на шкірі.

Рис. 2.4 Крем з екстрактом веселки
Image
                          
Препарат « Фунго-Ши Веселка» в капсулах.
Містить концентровану витяжку із веселки, виготовлену за спеціальною методикою, що запобігає руйнуванню полісахаридів та фітонцидів і повністю засвоюється організмом. Застосовують з тією ж метою, що й веселку - порошок.

                     З досвіду лікування грибом
      Багаторічним і цікавим є досвід лікування веселкою в народі. Найпоширенішим методом застосування вважається настоянка веселки на горілці А її приготування здебільшого в усіх однакова. Для настоянки зібрані гриби витирають вологим рушником( ні в якому разі не мити, аби не змити земляне масло), розрізують ножем з нержавіючої сталі на дрібні шматки або подрібнюють руками, можна замочувати гриб і в цілому вигляді. Наповнюють масою гриба скляну чи глиняну посудину, після чого заливають горілкою. Посудину закривають капроновою кришкою і виносять на холод, де настоянку утримують 30-40 діб. Після цього її проціджують через дрібне нержавіюче сито або через кілька шарів марлі і розливають у пляшки зі скла темного кольору, які теж закорковують капроновими пробками. Ті гриби, які залишилися після проціджування, можна використовувати для компресів на болючі ділянки тіла, рани, виразки, при шкірних хворобах. Зберігати їх треба в скляних банках.
      Варто пам’ятати й таке: щоб зберегти лікарські властивості гриба, готувати настоянку потрібно на неміцній або розбавленій горілці - до 30 градусів.
      Готувати настоянку можна не лише із свіжих грибів, а й з сушених. 10 г сухої веселки залити 200мл горілки і настоювати протягом двох тижнів у холодильнику.
      Можна й не фільтрувати. Варто пам’ятати про те, що сушити гриби потрібно при
температурі не вище 50 градусів. Тим людям, яким горілка протипоказана, можна приготувати веселку на меду. Для цього 100-150г сирих грибів подрібнюють, заливають 200г меду. Дають трохи часу настоятися.
      Можна приготувати веселку на цукрі. В скляну банку викладують шар грибів, зверху - шар цукру, і так – до самого верху. Коли цукор розтане, все перем’яти і в такому вигляді вживати.
      Настоянку веселки на горілці чи меду вживають при гастриті. Для цього по 1 столовій ложці засобу вживають 3 рази на день за 20-30 хв до їди, а четвертий – перед сном. Курс лікування, незалежно від стану хвороби - 15-30 днів.
      Зацукрену веселку вживають при злоякісних пухлинах різних органів, зобі. Вживати настоянку 3 рази на день за 20 хв до їди, а четвертий - перед сном. Лікуються протягом місяця, потім роблять перерву на тиждень і знову вживають місяць. Після кожного місяця прийому перерву збільшують на тиждень і так – до повного одужання.
      При ревматичних, невралгічних і подагричних болях п’ ють і одночасно роблять примочки та розтирання з настоянки гриба.
      При різних ранах, задирках, порізах змочують і роблять компреси з настоянки.
      При судомах рук і ніг натирають їх настоянкою веселки.
      Пролежні, зопрілості змочують настоянкою або прикладають на 2-3 доби відварений на молоці сухий гриб. Коли висохне, змочити в цьому ж молоці і прикласти знову.
      Відвар на молоці із сухих грибів веселки п’ ють при туберкульозі.
      Настоянку гриба вживають також при хворобах нирок, сечового міхура, цукровому діабеті, при псоріазі, вітиліго, зубному болі.

      Веселка – не отруйний гриб. Він є навіть їстівним, але лише на стадії яйця. При використанні в їжу верхню його оболонку видаляють. Вживання яєць веселки в сирому вигляді - ще більш ефективний лікувальний засіб.
      Із свідчень міколога Відяєва: «...В селах, що біля Опочки, ніколи онкохворих не було. А все тому, що була загальноприйнятою страва - дрібно нарізане яйце веселки заливали сметаною, солили і з’ їдали сирим.»
      Із свідчень Ананія Комара, який проживає у Ковелі, що на Волині: « ...38- річному жителю Ковеля Володимиру був поставлений діагноз - рак шлунка із метастазним ураженням печінки. Йому призначили першу групу інвалідності і завірили рідних, що жити хворому 2 місяці, не більше. Володимир сильно схуд, не міг без сторонньої допомоги ступити й кроку. Всі були готові до найгіршого. Володимир жив неподалік від мене. На той час я вже знав, що веселка в таких випадках допомагає.  Назбирав 6 грибів, зробив настоянку, і сусідка поїла нею чоловіка. Давала по 1 ч. л. настоянки 3 рази в день і відразу заставляла випити свіже яйце. Веселку чергували ще із одним засобом: стакан соку алоє, стакан меду змішали із стаканом спирту і давали по 1 ч. л. 3 рази в день. Володимир лікувався веселкою 2 роки. За цей час він помітно поправився, зникли больові відчуття. Коли звернувся до лікарів, ті підтвердили його виздоровлення і не могли повірити в чудо...».
      Із свідчень жительки села Трипутня Галини Криворучко: «Веселкою успішно користуюся для лікування грипу. При найперших симптомах застуди: болю в горлі, нежиті, приймаю настоянку гриба, і за день-два хвороба відступає...».
      Недавно дізналася про помічну дію веселки при кашлі Жанна Самко, жителька Трипутень. Переконалась у цьому, коли за кілька прийомів настоянки гриба, кашель зник. Зараз лікує себе та родину від кашлю лише веселкою. Ділиться своїм досвідом та чудодійним засобом із знайомими.
      80-річний житель села Грані, Возняк Дмитро Омельянович, замолоду хворів на редикуліт. Зараз, в похилому віці, хвороба знову дає про себе знати. Рятує дідуся від болі настоянка веселки на горілці, якою натирає поперек.
      Жителька одного із сіл Дубровицького району, Галина Н., стверджує, що останні 5 років живе завдяки веселці. Після обстеження лікарі постановили діагноз - фіброіома, яку лікувати вже пізно. Знайомі порадили спробувати грибне лікування.
Веселку вживала настояну і на горілці, і на вині (Кагор). Застосування грибної методики не лише зупинило ріст пухлини, а й зменшило її.
      У Надії К. була фіброкістозна мастопатія. На одній груднині - величиною з яйце, на другій – з волоський горіх. Допомогли компреси такого складу: по 2 чайні ложки меду і соку веселки та по 1чайній ложці свіжого коров’ячого масла та молока. Мед та масло потрібно розтопити, все змішати і замісити з пшеничним борошном такий коржик, як на вареник. Покласти його на пухлину, щоб закривав її. Накрити льняною полотниною, целофаном, утеплити. Носити такий компрес 3 доби. Потім зробити свіжий. Після десяти таких компресів пухлини зникли.
      Перевірити дію веселки я вирішила і на собі. Нагода трапилася після контакту з кицькою, яка «подарувала» мені стригучий лишай на передпліччі правої руки. Після кількох разів протирання ушкодженого місця замоченою у горілці веселкою - слід від лишаю зник.
      Лікування веселкою можна суміщати із лікуванням боліголовом, алоє, бузиною. Вона добре поєднується з любими ліками. Протипоказання - вагітність, лактація, індивідуальне несприйняття, неварто давати настоянку дітям до 5 років.
      Друга назва веселки в народі - соромітник, дана грибу не даремно. Як уже згадували, плодове тіло гриба спочатку має форму яйця. По мірі його дозрівання оболонка лопає, і з неї витягується плодове тіло, що дуже нагадує за формою чоловічий статевий орган. Напевно, саме завдяки цьому в народі приписують веселці можливість викликати статевий потяг. Хоча, знаючи чудодійну силу гриба, в це легко повірити.


Освітній Навігатор

http://grib-veselka.at.ua/

Відео про гриб ВЕСЕЛКУКатегорія: Цікавинки | Додав: Admin (13.05.2012)
Переглядів: 18493 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.7/10 |
Всього коментарів: 1
+1  
1 Ирина   (25.07.2012 17:01) [Матеріал]
Гриб веселка издревле ценился своими противоопухолевыми свойствами.
Он помогает бороться с раком на любых стадиях.
Действующие вещества веселки вызывают усиленную выработку в организме перфоринов, которые убивают раковые клетки.
Способствует рассасыванию доброкачественных опухолей.
Грибные фитонциды веселки убивают вирусы герпеса, гриппа, гепатита.
Особенно ценится уникальная способность действующих веществ веселки выводить холестерин и понижать давление, снимать воспаления почек и печени, устранять расстройства половой системы.
Цена 1л – 350 грн.
Ирина. 067-5830745.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Джурів 
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українське ділове мовлення. Календар свят