Вт, 23.04.2024

Теми розділу
Статті про Джурів та його мешканців [55]
Цікавинки [22]
Молитви [17]
Позитив [3]
Для підняття настрою
Авторизація
Меню сайту
Міні-чат
Для ознайомлення
Наше опитування
Оцініть цей сайт
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Сайт села Джурів
Код кнопки:

Головна » Статті » Цікавинки

Хрін це природний засіб боротьби із хворобами
Кашель і нежить — ще одна «ознака» зимового періоду. Позбутися цих неприємних симптомів допоможе хрін. Він починає зцілювати вже в процесі його приготування. Їдкі випари цієї рослини дуже корисні.
Адже в хроні міститься глікозид синігрин. А коли його терти, синігрин розщеплюється на алілгірчичну ефірну олію та лізоцим. Цією олією зумовлюється гострий запах і смак хрону, а випаровуючись, вона подразнює слизові оболонки і спричиняє сльозотечу, а то й кашель. Тож відбувається посилення сльозо- та слизовиділення і таким чином пришвидшення очищення дихальних шляхів.
Однак слід урахувати, що ще й лізоцим та наявні в хроні леткі речовини фітонциди мають бактерицидні властивості, тобто здатні знищувати хвороботворні мікроорганізми. Одночасно в організмі в сотні разів збільшується виробництво фагоцитів і антитіл до збудників запальних процесів у дихальних шляхах — стверджують американські дослідники. Отже, хрін — це доступний нешкідливий природний засіб боротьби із застудними хворобами, позаяк внаслідок його дії їхні збудники не лише гинуть, а й швидко виводяться з організму разом із продуктами їх розпаду.



Хрін згубно діє на збудників грипу групи А, туберкульозу, золотистого стафілокока, кишкової палички. Тож страви з хроном - добра профілактика згаданих хвороб і багатьох інших, особливо в міжсезоння, коли ослаблений організм не в змозі протистояти навалі шкідливих мікроорганізмів.

Безсумнівно, найращим лікуванням є профілактика. Тому страви з хроном мають бути постійно на обідньому столі, а їх є десятки. Звісно, потрібно враховувати стан здоров’я організму, бо, на жаль, у разі підвищеної кислотності шлункового соку, запалень слизових оболонок травного тракту, панкреатиту, гломерулонефриту хрін може зашкодити. У такому разі потрібен індивідуальний підхід і консультація в лікаря.
Для профілактики хвороб потрібно вживати по 1 ч. л. (дітям, починаючи з 5-річного віку, по 0,5 ч. л.) до їди хрін з лимоном. Готують ліки так: 100 г коренів добре помити, вирізати ушкоджені місця і змолоти на млинку для м'яса. Вичавити в кашку сік 1 лимона, перемішати, скласти в баночку і тримати в холодильнику. Такі ліки добре зміцнюють захисні сили організму. Тому є профілактикою різних хвороб.

Якщо довелося переохолодитися, за таких обставин помічні гарячі ванни і пиття. Але і хрін стає запобіжним засобом проти запалення. Слід потерти корінь хрону, накласти на шматок тканини і прикласти до стоп, гомілок, на груди чи поперек (попередньо це місце змастити олією або гусячим салом). Хрін діятиме як гірчичники, тому тримати його на шкірі потрібно всього кілька хвилин.
Корисно для профілактики та лікування робити інгаляції: натерти корінь і дихати випарами, поки не потечуть з очей сльози.
У разі запальних процесів у дихальних шляхах, що супроводжуються кашлем, п’ють шість-сім разів на день по кілька ковтків такої суміші: взяти по 2 ст. л. свіжого соку хрону, моркви та редьки, змішати з 6 ст. л. молока чи води з медом. Якщо кашель застарілий — слід пити по 0,5 ч. л. суміші тертого хрону та лимонного соку (1:1) після сніданку та обіду.
Хронічного нежиттю позбуваються, вживаючи кашку хрону із соком лимону (1 корінь хрону, 2 лимони) по 0,5 ч. л. двічі на день за півгодини до їди. Спочатку спостерігається рясна сльозо- і слизотеча, та це добротворний процес очищення, який потрібно перетерпіти.
Хворим на бронхіт доцільно приймати по 1 ч. л. суміші 150 г тертого хрону та соку двох лимонів натще та під час нападу кашлю (суміш тримати в холодильнику, перед вживанням трохи підігрівати). Одночасно рекомендують накладати компрес: тканину змочити свіжим соком хрону і прикласти до змащених олією грудей, тримати до відчутного печіння. Курс комбінованого лікування — до одужання.

Соком з хрону (по одній-дві краплі у вухо) лікують гнійний отит. Розведеним водою соком полощуть рот і горло від зубного болю та ангіни.

Якщо болить голова, потрібно нюхати тертий хрін або змастити скроні свіжим соком хрону (тримати 1-3 хвилини), або з'їсти шматочок чорного хліба з тертим хроном.

Вдихання випарів хрону рекомендують і в разі грипу. Процедуру виконують так: натертий хрін скласти в баночку, щільно закрити кришкою, через 15 хвилин вдихнути носом випари, затримати дихання на 3-5 секунд і видихнути через ніс. Повторити кілька разів.

Тертий хрін чинить і знеболювальну дію. Його використовують для розтирань у разі радикуліту, м'язового болю в спині та попереку, нестерпного болю в суглобах. Прикладання до литок та ступень суміші хрону, солі та оцту зарадить у разі гарячки, допоможе знизити підвищену температуру тіла.

Коли здолала застуда, тут уже можна вдатися по допомогу до хрону та редьки, натерти її в однаковій кількості, додати меду (третю частину цієї суміші), вимішати. Вживати по 2-3 ст. л. тричі на день після їди.

Кашель лікують соком хрону, розведеним навпіл водою. Пити по 2 ст. л. двічі на день.

А щодо лікування нежитю є такі рекомендації: у добре теплій кімнаті лягти в постіль, накритися ковдрою, пити часто потогінний чай для посилення потовиділення. Час від часу нюхати натертий хрін і прикласти його на 30 хвилин до потилиці і на руки нижче плечей.

Лікування гаймориту з допомогою хрону складніше і триваліше. Помічну суміш готують із третини склянки тертого хрону та соку 2—3 лимонів, приймають по половині чайної ложки натще та за 20—25 хв після їжі. На сльозотечу уваги не звертати і продовжувати лікування щодень упродовж 3—4 місяців. Можливий повторний курс після двотижневої перерви. За 2 роки (курс лікування проводити восени та навесні) гайморит перестає турбувати.
Так само лікують синусит. А в разі астми 150 г тертого хрону змішують із соком 2—3 лимонів і вживають суміш по 1 ст. л. вранці натще. Зазначену суміш можна вживати для очищення організму від слизу по 0,5 ч. л. двічі на день — натще і перед обідом. Курс лікування — до зникнення ймовірних сльозотечі та тяжкості в голові. Закріпити результати доцільно свіжим морквяним соком перед їдою.

Коли потрібне глибоке прогрівання в разі запалення легень, теж згодиться хрін. Його потрібно змолоти на млинку, здушити сік, а кашку викласти на целофанову плівку, зверху покласти махровий рушник удвоє і лягти на нього, накрившись. Якщо відчувається нестерпне печіння, підкласти під спину ще кілька шарів рушника.

Отож із вправним лікарем-хроном застуда не страшна. Однак ліпше їй запобігти, вживаючи страви з хроном.
Застереження! Дітям до 12 років вживати хрін як їжу чи ліки не потрібно.

devishnik.org
Категорія: Цікавинки | Додав: Admin (03.12.2009)
Переглядів: 4749 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Джурів 
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українське ділове мовлення. Календар свят