Нд, 18.11.2018

Теми розділу
Статті про Джурів та його мешканців [54]
Цікавинки [22]
Молитви [17]
Позитив [3]
Для підняття настрою
Авторизація
Меню сайту
Міні-чат
Для ознайомлення
Наше опитування
Найкраще село Снятинського району це:
Всього відповідей: 231
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Сайт села Джурів
Код кнопки:

Головна » Статті » Статті про Джурів та його мешканців

Джурівська школа
Історія Джурівської школи бере початок з 1832 року з існування школи-дяківки. В жовтні 1863 року в Джурові було відкрито державну школу. Вчителював у ній Теофіл Лопатинський. На той час в селі налічувалося 137 хлопчиків та 123 дівчинки, та з них школу відвідувало 18 дітей. Вона іменувалася тривіальною. Заробітна плата вчителя за навчальний рік становила : 105 золотих ринських, 24 ц. кукурудзи, 4 саги дров. Мав учитель малий город. З 1893 року школа стає двоклясовою. В 1900 році створюється кошикарська школа, яка проіснувала до Першої світової війни. За рішенням крайової шкільної ради від 14 квітня 1907 року в Джурові було реорганізовано двокласну народну школу в чотирикласну. З 1924 року викладання в школі ведеться українською мовою. Згідно з документом – свідоцтвом Хрептій Катерини за 1933-34 навчальний рік – в Джурові існувала п’ятикласова Публічна школа Powschechna. Вчителі в той час жорстоко ставились до учнів, був випадок, що учень помер внаслідок побоїв. За п’ятикласною - настав час семирічки. В 1950 році розпорядженням Заболотівського райвиконкому на базі Джурівської семирічки було створено середню школу. З початку свого існування і до 1965 року школа розміщувалася в 5 приміщеннях. Число учнів, що збільшилось вдвоє відразу після створення середньої школи, постійно зростало. І в 1966 році було здано нову типову школу розраховану на 537 учнів. За час роботи Джурівської середньої школи вчителями підготовлено до самостійного життя і випущено майже 2500 випускників. Серед них лауреат Шевченківської премії, шеф-редактор журналу "Світло й тінь”, заслужений діяч мистецтв України, член Спілки журналістів України, член колегії управління культури Львівської облдержадміністрації, заступник президента Світового Об’єднання фотографів українців у США, президент об’єднання "Львів XXI ст.” Василь Пилип’юк; цілий науковий центр зі своїми професорами, доцентами, кандидатами наук в різних галузях знань; чимало прекрасних керівників державних та приватних структур тощо. За час роботи середньої школи членами колективу стали понад 200 педагогів, деякі з них пропрацювали 2-3 роки, а є і такі, стаж роботи яких становить понад 40 років. З них - 8 директорів школи, 19 вчителів української мови і літератури, 12 вчителів історії, фізику й математику викладали 21 педагог, 45 вчителів початкової школи, 9 вчителів хімії та біології, 35 вчителів іноземних мов та літератур, 8 географів, 4 – музики, 12 – фізичної культури, 15 вчителів трудового навчання. Їхня віддана праця вивела Джурівську школу на провідні ролі в розвитку освіти Покуття. Маючи таке вагоме надбання попередніх поколінь, нинішній колектив школи докладає максимум зусиль для продовження славних традицій розвитку освіти.  
  Колектив - творчий, дієвий, відданий справі навчання і виховання. Результатом його діяльності є створення максимально сприятливих умов для творчої реалізації кожного учня. Варто відмітити, що педагоги нашої школи завжди поважали особистість учня. Іншими словами: в школі завжди в пошані був, є і буде ініціативний, творчий учень. Зараз є чимало можливостей реалізувати себе школяреві: навчальний процес; позакласна робота; громадська, культурна, естетична робота; фізична культура; конкурси, МАН, олімпіади, турніри тощо.
 Візитною карткою Джурівської школи є її учні, які стають призерами і переможцями обласних олімпіад, членами обласного відділення МАН, лауреатами Всеукраїнських конкурсів, турнірів, змагань тощо.
Школа спрямовує свій позір в майбутнє, створює реальні можливості для надання якісної освіти. Ми впевнені, що за підтримки всіх учасників навчально-виховного процесу Джурівська ЗОШ 1-3 ступенів зможе виконати всі найскладніші завдання, які ставить перед нами держава, які диктує нам час.

Категорія: Статті про Джурів та його мешканців | Додав: Admin (03.01.2013)
Переглядів: 1074 | Теги: Джурівська школа, село Джурів, історія школи, Джурів | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Випадковий анекдот
— Ви підете на вибори? — Ну… якщо мені щось подарують чи за добрий відкат. — А за яку партію ви голосуватимете? — Звичайно, за ту, яка бореться з корупцією.
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Шукаєш роботу?
Пошук роботи>
101.ua
job
 jobs
 rabotaua
work
 rabotaplus
superjob
 trud
work
Travel IQ
Traveler IQ

The Traveler IQ challenge ranks geographic knowledge of cities such as: Los Angeles, New Orleans or Destin by comparing results against 7,844,845 other travelers.