Чт, 18.04.2024

Теми розділу
Статті про Джурів та його мешканців [55]
Цікавинки [22]
Молитви [17]
Позитив [3]
Для підняття настрою
Авторизація
Меню сайту
Міні-чат
Для ознайомлення
Наше опитування
Найкраще село Снятинського району це:
Всього відповідей: 244
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
 Сайт села Джурів
Код кнопки:

Головна » Статті » Цікавинки

Квас – для серця і печінки
Здуття кишечнику, метеоризм, запори, проноси, посилене газоутворення, коліти — найперші ознака дисбактеріозу. Існує й багато інших серйозних симптомів, які, на жаль, хворі та їхні лікарі не завжди пов’язують з порушенням рівноваги мікрофлори кишечнику. Це - імунодефіцит, виразка шлунка, цироз печінки, алергія, астма, серцево-судинні захворювання, псоріаз, мастопатія, пухлини тощо.
    Отже, щоб позбутися хвороб, передусім потрібно позбутися дисбактеріозу кишечнику. Для цього кишечник слід заселити живими бактеріями. Це можна зробити за допомогою квашеної їжі. Річ у тім, що під час заквашування відбуваються процеси бродіння, коли виробляються корисні для кишечнику бактерії. Вони частково переробляють ферменти рослин, і ті, потрапляючи в людський організм, значно легше засвоюються. Внаслідок цього вітаміни й мікроелементи цих продуктів теж засвоюються повною мірою. 
    Чудовою заквашеною їжею є квас. Недаремно наші предки вживали його щоденно. Він поліпшує апетит і процеси травлення, стимулює вироблення шлункового соку й жовчі, промиває кишечник і виводить з нього всі шкідливі речовини, нормалізує роботу нервової і серцево-судинної системи. Пропонуємо кілька рецептів квасу.

                                                   Пшоняний квас 
    У 3-літрову банку насипати 2 склянки пшона, покласти 2-3 скоринки чорного хліба, 3 ст. ложки цукру, залити теплою водою, поставити в темне місце на 2-3 дні. Коли з’являться бульбашки - квас готовий до вживання. Цей напій чудово чистить печінку і підшлункову залозу.
    Квас регулює діяльність травного тракту, поліпшує обмін речовин, серцеву діяльність, нарешті, чудово втамовує спрагу, є основою для приготування різноманітних холодників (окрошок). Виготовлення і вживання квасу за різними рецептами популярне в Україні з давніх часів.
                                                     Квас сирець
    Покраяний черствий житній хліб разом з борошном залити окропом і залишити на добу настоюватися. Окремо розвести в 1/2 склянки води 1 ст. л. борошна і дріжджі і теж відставити, а через два дні розчини з’єднати і поставити для бродіння. Через 2-3 дні сирівець готовий для споживання.
1/2 кг хліба, 3 ст. л. борошна, 20 г дріжджів, 3 літри води.

                                                Квас холодниковий
Підсушити в духовці до коричневого кольору сухарі з житнього хліба і залити їх окропом (не нижче 80оС). Через 2 години рідину зцідити, підігріти знову і ще раз залити хліб на 1,5-2 год. Потім процідити, злегка, відтиснувши, додати розведені в склянці цього сусла цукор з дріжджами і відставити в тепле місце на 8-12 годин для бродіння.
1/2 кг житнього хліба, 100 г цукру, 20 г дріжджів, 3 літри води.
Категорія: Цікавинки | Додав: Admin (19.08.2009)
Переглядів: 1298 | Теги: Квас, Джурів | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Джурів 
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українське ділове мовлення. Календар свят